Strona główna english version deutchs version BIP


Czeriwec 2018
Repertuar
Zabrze -sala Filharmonii   
SPONSORZYPARTNERZY MEDIALNIKoncerty Finałowe XI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. M. Spisaka20, 21 i 22 września o godzinie 17:00 w ramach XI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka odbędą się koncerty finałowe z udziałem wszystkich finalistów w kategoriach skrzypce, altówka i obój. Koncerty wyłonią zwycięzców oraz osoby wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu, do której zgłosiło się łącznie 140 instrumentalistów. Młodzi muzycy zagrają na scenie Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, wykonując utwory sławnych kompozytorów, w tym Michała Spisaka. Koncerty finałowe to ostatni etap przesłuchań dla 12 uczestników z trzech kategorii. Dla jury to ostatni moment, by rozdzielić miejsca na podium, a dla publiczności okazja, by posłuchać wspaniałej muzyki i przekonać się, jak trudny orzech do zgryzienia mają członkowie jury.

20.09.2017 r. godz. 17:00 Koncert finałowy (skrzypce)

W programie:

Michał Spisak – Andante i Allegro na skrzypce i orkiestrę smyczkową
Henryk Wieniawski – Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
Mieczysław Karłowicz – Koncert skrzypcowy A-dur op. 8.

21.09.2017 r. godz. 17:00 Koncert finałowy (altówka)

W programie:

Carl Stamitz – Koncert D-dur na altówkę i orkiestrę op. 1.
Max Bruch – Kol Nidrei op. 47 na altówkę i orkiestrę,
Max Bruch – Romanza op. 85 na altówkę i orkiestrę.

22.09.2017 r. godz. 17:00 Koncert finałowy (obój)

W programie:

Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert C-dur KV 314

Wstęp na koncerty finałowe za okazaniem bezpłatnej wejściówki dostępnej przed koncertem w Kasie PKZ oraz internetowym systemie sprzedaży biletów.

KONCERT LAUREATÓW

Muzyczne zwieńczenie XI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Laureaci pierwszych miejsc w kategoriach skrzypce, altówka i obój zaprezentują się po raz ostatni na deskach Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Zwycięzcy zaprezentują się z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego 23 września o godzinie 18:00, wykonując wybrane przez siebie, konkursowe utwory. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej powstała wiosną 1950 r. jako Filharmonia Górnicza Związku Zawodowego Górników. Koncertowali z nią najwybitniejsi artyści z kraju i zagranicy. Obok wszystkich ważniejszych estrad koncertowych w kraju orkiestra kilkakrotnie występowała w Rosji, Słowacji, Czechach, Niemczech, Japonii i na Węgrzech. Filharmonia Zabrzańska w przeszłości została uhonorowana m.in. Nagrodą światowej Fundacji „Zdrowie, Rozum, Serce” – Lider Promocji Kultury Polskiej. Repertuar orkiestry obejmuje utwory klasycyzmu i romantyzmu oraz dzieła współczesne – szczególnie kompozytorów szkoły śląskiej. W stałych cyklach koncertowych prezentowane są estradowe wykonania oper i operetek. Sławomir Chrzanowski odbył studia muzyczne w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 1986 r. ukończył kierunek Teoria Muzyki, a w roku 1989 Dyrygenturę Symfoniczną w klasie prof. Karola Stryi. W 1990 r. w wyniku konkursu objął stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej, którą prowadzi do dziś. Razem z orkiestrą dał blisko 2000 koncertów na różnych estradach w kraju i za granicą. Jest honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra we Frederickburgu (USA). W 2002 r. wystąpił w słynnych salach koncertowych Ameryki – Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz w Orchestra Hall w Chicago. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in. Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji.

Wstęp na koncert laureatów za okazaniem bezpłatnej wejściówki dostępnej przed koncertem w Kasie PKZ oraz internetowym systemie sprzedaży biletów.

Oficjalna strona konkursu: www.spisakkonkurs.pl
Strona główna  |   O Filharmonii  |   Repertuar  |   Aktualności  |   Rezerwacja biletów  |   Koncerty dla szkół  |   Galeria zdjęć  |   Kontakt

Copyright ©2006 - Filharmonia Zabrzańska.
Projekt i wykonanie: hotmedia, Fotografie: A.Drożdżal.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora zabronione.